Nejčastější otázky

1. Proč mám platit vklad 30.000 do Klubu Přátelé?
Tato částka je nezbytnou podmínkou, abychom mohli začít hledat pozemek v dané oblasti, kde byste chtěli bydlet. Práce realitních makléřů něco stojí a tento vklad je výrazem skutečného zájmu o vaše budoucí bydlení, které nabízíme. Navíc částka 30.000 Kč se počítá jako součást kupní ceny domu, takže nepřicházíte ani o korunu.

2. Pokud si v klubu Přátelé do 1 roku nevyberu z nabídky žádný projekt na výstavbu svého rodinného domu, dostanu zpátky vklad?
Ano, máte to sjednáno ve smlouvě, po uplynutí lhůty 1 roku dostáváte ihned celý svůj vklad 30.tis. zpět na svůj účet. Každý krok k Vašemu bydlení je u nás podložen smlouvou, to se týká samozřejmě i členství v klubu Přátelé.

3. Jak se vybírají dvojice spoluvlastníků pro sdílené bydlení v programu Přátelé?
Vždy si každý zájemce sám vybírá a přivádí do programu toho, s kým chce daný typ bydlení sdílet. Je to takový systém 1 zájemce + 1 spřátelený zájemce = 2 přátelé, spoluvlastníci pro sdílený typ RD. Ať už je to váš partner, partnerka, někdo z rodiny nebo nejlepší kamarád/-ka od dětství, volba je vždy jen na vás. Nikoho cizího vám rozhodně nebudeme nabízet.

4. Jak probíhá financování při výstavbě?
Klasicky, systémem postupného uvolňování finančních prostředků, ať už vlastních nebo z hypotečního úvěru, podle stupně rozestavěnosti.

5. Co se stane, když spolumajitel sdíleného domu nebo já, budeme chtít svoji část prodat a jít do většího (narodí se na nám další děti, dostanu práci v jiném kraji apod.)?
Máte mezi sebou uzavřenu smlouvu o předkupním právu, která vám nabízí časový termín, ve kterém se můžete rozhodnout např. o odkoupení druhé poloviny nebo sjednání nového kupujícího z vlastních známých apod. V každém případě budete mít již splacenu část hypotéky nebo celou, splácíte po celou dobu bydlení na své vlastnictví, a to se při prodeji dobře zúročí.

6. Ceny u jednotlivých typů RD Přátelé jsou za výstavbu a uvedené zařízení domu?
Ano, je třeba počítat, že tyto ceny se navýší o cenu pozemku, která bude závislá na dané lokalitě. Výměra pozemku kolem domu bude přibližně 200 až 400 m2. Ale i tady se dělíte napůl.