Ptáte se

Příklady budoucího využití

 • Možnosti prodeje nebo odkoupení
  Pokud se z jakýchkoli důvodů v budoucnu rozhodnete svůj podíl na sdíleném bydlení prodat, platí smlouva o předkupním právu pro druhého spoluvlastníka. Touto smlouvou jste chráněni i vy. To znamená, že nejprve nabídnete za tržních podmínek svoji polovinu nemovitosti k odkupu jemu nebo jím vybranému novému vlastníkovi. Velkou výhodou je, že splátky úvěru se vám nikam neztratily, získáte je při prodeji zpět. Také se nemovitosti časem zhodnocují, což je další výhodou.
 • Možnosti pronájmu
  Vaši část domu můžete také pronajímat, případně celý dům. Zájemci o tuto formu nájemního bydlení stále jsou, ne každý z nich dosáhne na financování vlastnického podílu.
 • Rozdělení společných prostor na dvě samostatné části
  Pokud byste měli někdy zájem o rozdělení společných prostor – kuchyňský kout a společenská místnost, na 2 samostatné kuchyně, je to lehce a za nízkých nákladů proveditelné. I v tomto případě vám poradíme a můžeme také zrealizovat váš záměr.
 • Vícegenerační bydlení
  Tento koncept je ideální pro soužití velkých rodin nebo více generací společně. Rádi vám připravíme projekt na míru, podle vašich možností a očekávání.

1. Proč mám platit zálohu 30.000 Kč?
Tato částka je nezbytnou podmínkou, abychom mohli začít hledat pozemek v dané oblasti, kde byste chtěli bydlet. Práce realitních makléřů něco stojí a tento vklad je výrazem skutečného zájmu o vaše budoucí bydlení, které nabízíme. Navíc částka 30.000 Kč se počítá jako součást kupní ceny domu, takže nepřicházíte ani o korunu.

2. Pokud si do 1 roku nevyberu z nabídky žádný projekt na výstavbu svého rodinného domu, dostanu zálohu zpátky?
Ano, máte to sjednáno ve smlouvě. Po uplynutí lhůty 1 roku dostáváte ihned celou svou zálohu 30.tis. Kč zpět na svůj účet. Každý krok k Vašemu bydlení je podložen smlouvou.

3. Jak se vybírají dvojice spoluvlastníků pro sdílené bydlení?
Vždy si každý zájemce sám vybírá a přivádí do programu toho, s kým chce daný typ bydlení sdílet. Je to takový systém 1 zájemce + 1 spřátelený zájemce = 2 přátelé, spoluvlastníci pro sdílený typ RD. Ať už je to váš partner, partnerka, někdo z rodiny nebo nejlepší kamarád/-ka od dětství, volba je vždy jen na vás. Nikoho cizího vám rozhodně nebudeme nabízet.

4. Jak probíhá financování při výstavbě?
Klasicky, systémem postupného uvolňování finančních prostředků, ať už vlastních nebo z hypotečního úvěru, podle stupně rozestavěnosti.

5. Ceny u jednotlivých typů RD jsou za výstavbu a uvedené zařízení domu?
Ano, je třeba počítat, že tyto ceny se navýší o cenu pozemku, která bude závislá na dané lokalitě. Výměra pozemku kolem domu bude přibližně 200 až 400 m2. Ale i tady se dělíte napůl.